Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 02.06.2016

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wycieczki rowerowe i inne atrakcje. Aby bezpiecznie poruszać się jednośladem po drogach publicznych, policjanci sprawdzają poziom wiedzy kandydatów ubiegających się o kartę rowerową.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Gnojnie odbył się egzamin na kartę rowerową. Rozstrzygnięto również konkurs wiedzy oraz konkurs na najlepszy plakat popularyzujący przepisy ruchu drogowego.  Policjanci spotykają się uczniami szkół przed wakacjami, aby przekazać im cenne porady jak bezpiecznie spędzać wolny wakacyjny czas. Mundurowi z Komisariatu Policji w Stopnicy wzięli udział w egzaminie na kartę rowerową. Egzamin rozpoczął się testem wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz znajomości znaków drogowych. Następnym etapem był egzamin praktyczny, dotyczący umiejętności jazdy rowerem. Wszystkie dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu, wykazały się dużą wiedzą w zakresie teoretycznym jak i praktycznym.

Równocześnie odbył się konkurs dotyczący znajomości przepisów w ruchu drogowym. W tym konkursie w roli jurora wziął udział policjant z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy. To nie jedyne tego dnia zmagania konkursowe. Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepszy plakat popularyzujący zachowania mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wszyscy uczniowie szkoły mieli okazję obejrzeć policyjny radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zakończył się wręczeniem nagród dla zwycięzców. Pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Komendant Komisariatu Policji w Stopnicy asp. Kamila Zbertek – Guczał, Wójt Gminy Gnojno Pan Zbigniew Janik oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gnojnie Pani Anna Kaczmarek – Pniewska.     

Opr. TP

  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #1
  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #2
  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #3
  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #4
  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #5
  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #6
  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #7
  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #8
  • Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Gnojnie #9