Policjanci szybko odnaleźli zaginionego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szybko odnaleźli zaginionego

Data publikacji 07.06.2016

Wczoraj przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju otrzymał informację o zaginięciu 55-letniego mężczyzny. Zgłaszająca poinformowała, że jej syn po kłótni z nią wyszedł z domu i oświadczył, że ,,idzie sobie zrobić krzywdę’’. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Wczoraj przed południem do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która powiadomiła stróżów prawa o zaginięciu jej syna. Kobieta oświadczyła, że jej 55- letni syn, przyszedł do domu pod wpływem alkoholu a kiedy zgłaszająca zwróciła mu uwagę, doszło do awantury. Pod wpływem emocji, mężczyzna poszedł w kierunku zabudowań gospodarczych mówiąc, że więcej się nie zobaczą.  

Zdesperowana matka powiadomiła Policję. Na miejsce udali się policjanci z komisariatu w Stopnicy. Oni też jako pierwsi rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Ze względu na podejrzenie zagrożenia życia i zdrowia, do miejscowości w gminnie Stopnica przybyli też strażacy oraz policjanci z buskiej komendy. Wspólnymi siłami ratownicy przeszukali najbliższą okolicę. Wkrótce do poszukiwań włączył się przewodnik wraz z psem służbowym. „Zina” podjęła trop i po pokonaniu kilkuset metrów w zbożu, odnalazła mężczyznę. 

Mężczyzna został oddany pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Profesjonalizm oraz zaangażowanie policjantów zapobiegło tragedii.

Opr. TP

  • Pies służbowy "Zina" z policyjnym przewodnikiem