Buski policjant drugi na podium wyścigu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Buski policjant drugi na podium wyścigu

Data publikacji 07.06.2016

W Poznaniu odbył się XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka i Ryszarda Szurkowskiego „Posnania Pama Tour”. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym, które patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

5 czerwca br. odbył się XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka i Ryszarda Szurkowskiego „Posnania Pama Tour”. Tego dnia ulice Poznania dosłownie „zalali” miłośnicy dwóch kółek.

Wyścig został przeprowadzony ulicami osiedla Krzyżowniki – Smochowice. Zawody odbywały się w dwóch klasyfikacjach – kobiet i mężczyzn. Długość rundy wynosiła ok. 2600 m, z tym, że kobiety musiały pokonać 3 rundy, a mężczyźni aż 4. Ponadto zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach, m.in. przedszkolaków, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkółek kolarskich.

Największe emocje wzbudził jednak wyścig VIP - ów. Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster wyprzedził w nim Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka i polskiego kolarza wszech czasów Ryszarda Szurkowskiego, zdobywając pierwsze miejsce na podium.

W ramach zawodów również stróże prawa walczyli o Mistrza Polski Policji w kolarstwie szosowym. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Zacięta walka skończyła się uroczystą dekoracją zwycięzców.

Klasyfikacja policjantów:
1. Michalski Michał
2. Szymański Paweł z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju     
3. Wojtkowiak Michał

Źródło: KMP w Poznaniu

  • XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski
  • XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski
  • XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski
  • XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski