Zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Data publikacji 08.06.2016

Świętokrzyscy policjanci brali wczoraj udział w zabezpieczeniu wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Busku – Zdroju. Było to przedsięwzięcie na dużą skalę między innymi ze względu na liczbę osób uczestniczących w spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą. W spotkaniu brali udział przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalni samorządowcy, osoby duchowne, jak również setki mieszkańców i kuracjuszy wypoczywających w Busku – Zdroju.

Świętokrzyska policja do wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy przygotowywała się bardzo szczegółowo. Nad bezpieczeństwem uczestników spotkania czuwali funkcjonariusze prewencji, policjanci ruchu drogowego oraz „kryminalni”. Zabezpieczali oni trasy przejazdu kolumny prezydenckiej, jak również dbali o płynność ruchu na drogach lokalnych. Zwracali uwagę na pieszych oraz troszczyli się o ich bezpieczeństwo. Na spotkanie z Prezydentem, do buskiego parku zdrojowego przyszły setki mieszkańców i przyjezdnych gości. W zabezpieczeniu wzięli udział policjanci współpracujący ściśle ze Strażą Pożarną, Strażą Miejską oraz Biurem Ochrony Rządu. Buskich funkcjonariuszy wspomagali policjanci ościennych jednostek powiatowych Policji, w tym także z Oddziału Prewencji Policji z Kielc. W trakcie trwania spotkania, jak również po jego zakończeniu, nie odnotowano przypadków zakłócania ładu i porządku publicznego.

Stróże prawa dbali o to, aby wszyscy mogli się czuć bezpiecznie i po zakończonej wizycie Prezydenta, sprawnie powrócili do swoich domów.

Opr. TP

  • Zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej #1
  • Zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej #2
  • Zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej #3
  • Zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej #4
  • Zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej #5
  • Zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej #6