Sprawca ustalony, wkrętarka odzyskana - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca ustalony, wkrętarka odzyskana

Data publikacji 13.06.2016

Buscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. W piątek, 54 – letni mieszkaniec gminy Szydłów z jednego z marketów budowlanych w Busku – Zdroju dokonał kradzieży wkrętarki akumulatorowej. Zdobyczą nie cieszył się zbyt długo. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Z jednego z marketów budowlanych w Busku – Zdroju zadzwonił kierownik, który zgłosił kradzież wkrętarki akumulatorowej. Wartość skradzionego przedmiotu wycenił na prawie 600 zł. Policjanci szybko przystąpili do pracy i zaczęli ustalać, kto może być sprawcą tego przestępstwa. Na podstawie zabezpieczonych śladów ustalili pojazd, którym do sklepu przyjechał mężczyzna podejrzewany o kradzież. Dalej trop prowadził na teren powiatu staszowskiego. Buscy policjanci zwrócili się o pomoc do kolegów ze Staszowa. Miejscowi funkcjonariusze udali się do gminy Szydłów. Tam zastali 54 – latka, który był na „zakupach” w Busku – Zdroju. Mężczyzna był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. Kiedy dowiedział się o celu wizyty stróżów prawa, przyznał się do wzięcia wkrętarki ze sklepowej półki. Jak tłumaczył później śledczym, nie wie, co kierowało jego zachowaniem. Policjanci odzyskali skradzioną wkrętarkę akumulatorową.           

Konsekwencją czynu, o który jest podejrzany mieszkaniec gminy Szydłów, może być nawet 5 – letnia kara pozbawienia wolności.

Opr. TP