Włamał się dwa razy do tego samego miejsca - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się dwa razy do tego samego miejsca

Data publikacji 13.06.2016

W miniony piątek do buskich policjantów wpłynęła informacja o kradzieży z włamaniem, do której doszło na placu jednego z sanatoriów. Policjanci zatrzymali 25 – letniego sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna z wnętrza lodówki zabrał 8 półlitrowych butelek alkoholu. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanka Buska – Zdroju w miniony piątek zgłosiła policjantom, że z ogródka piwnego znajdującego się na terenie jednego z sanatoriów, ktoś włamał się do lodówki i z jej wnętrza zabrał 8 półlitrowych butelek alkoholu. Skradziony trunek wyceniła na około 200 zł, natomiast straty spowodowane uszkodzeniem lodówki i zamków w stojącej obok komodzie, oszacowała na prawie 1000 zł.  Policjanci mając w pamięci włamanie do tego samego obiektu, które miało miejsce dwa tygodnie temu, postanowili ponownie dotrzeć do sprawcy tamtego zdarzenia.

Następnego dnia, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego patrolujący teren Buska – Zdroju, zauważyli doskonale znanego im 25 – latka. To właśnie ten mężczyzna podejrzewany był o dokonanie włamania. Mężczyzna był nietrzeźwy. Został zatrzymany do wyjaśnienia i wytrzeźwienia. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

O dalszym losie 25 – latka, zdecyduje sąd. Konsekwencją czynu, którego dopuścił się mężczyzna, może być nawet 10 – letnia kara pozbawienia wolności.

Opr. TP