Zatrzymani za udzielanie narkotyków - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za udzielanie narkotyków

Data publikacji 14.06.2016

Wczoraj buscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Pacanów. 20 – latek i jego 16 – letni kolega podejrzewani są o udzielanie marihuany nieletniej dziewczynie. Ponadto u starszego z nich, policjanci znaleźli 3 gramy amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy od pewnego czasu prowadzili czynności zmierzające do zatrzymania osób, które udzielały na terenie Pacanowa narkotyki nieletniej dziewczynie. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców gminy Pacanów w wieku  20 i 16  lat. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania starszego mężczyzny, stróże prawa zabezpieczyli 3 gramy białego proszku. Wstępnie przeprowadzone badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Kielcach, natomiast jego starszy kolega noc spędził w policyjnej celi.  

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny.

Opr. TP

  • Zabezpieczona amfetamina