Zatrzymany z wnykami i bronią - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z wnykami i bronią

Data publikacji 17.06.2016

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali 39 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o nielegalne posiadanie narzędzi przeznaczonych do kłusownictwa. Policjanci znaleźli w jego miejscu zamieszkania wnyki, sieć rybacką, broń oraz detonator służący do zainicjowania wybuchu. Mieszkańcowi gminy Solec – Zdrój grozi grzywna lub kara nawet do roku pozbawienia wolności.

Stopniccy policjanci uzyskali informację, że mieszkaniec gminy Solec – Zdrój może trudnić się kłusownictwem. Wczoraj mundurowi zapukali do drzwi gospodarstwa zajmowanego przez 39 – latka. W miejscu jego zamieszkania stróże prawa dokonali przeszukania. Znaleźli tam ponad 50 wnyków wykonanych z drutu, sieć rybacką, detonator służący do zainicjowania wybuchu oraz broń wraz z lunetą. Wszystkie zabezpieczone przedmioty mogły służyć do kłusowania. Śledczy poddadzą ekspertyzie broń w celu ustalenia czy mogła służyć do zabijania zwierzyny.

Mężczyźnie za posiadanie narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa, może grozić grzywna lub kara nawet do roku pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Przedmioty zabezpieczone przez policjantów
  • Przedmioty zabezpieczone przez policjantów