„Bezpieczny weekend-pierwszy weekend wakacji’’ - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny weekend-pierwszy weekend wakacji’’

Data publikacji 23.06.2016

Świętokrzyska Policja w dniach 24-26 czerwca 2016 roku przeprowadzi działania na drogach pod nazwą „ Bezpieczny Weekend”. Ich głównym celem będzie zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Pierwszy wakacyjny weekend to czas wyjazdów najmłodszych na wypoczynek. Mundurowi będą zdecydowanie reagować na wszelkie symptomy wskazujące na kierowanie pojazdami przez osoby pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków, przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy oraz przypadki nieprawidłowego wyprzedzania.

Działania "Bezpieczny weekend" rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. Kierujący mogą w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na ulicach i całego powiatu. Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci drogówki będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. (Dz. U. z 2013r. poz. 839) w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, zakaz obowiązuje w dniach:

24 czerwca 2016 r. w godz. 18.00 - 22.00

25 czerwca 2016 r. w godz. 08.00 - 14.00

26 czerwca 2016 r. w godz. 08.00 - 22.00