Nietrzeźwy motocyklista nie zatrzymał się do policyjnej kontroli - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy motocyklista nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Data publikacji 23.06.2016

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju zatrzymali dzisiaj rano 30 – letniego motocyklistę. Jest on podejrzewany o kierowanie motocyklem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, a ponadto mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś rano dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał informację, że w gminie Nowy Korczyn po drodze krajowej nr 79 może jechać nietrzeźwy motocyklista. Na miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol. W Nowym Korczynie mundurowi zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu skręcił na drogę w kierunku Buska – Zdroju i z dużą prędkością zaczął się oddalać. Policjanci ruszyli w jego kierunku. W pewnym momencie kierujący motocyklem zwolnił, a wtedy policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali mu polecenie do zatrzymania się. Motocyklista zignorował sygnały policjantów i rozpoczął ucieczkę. Uciekając zjechał z drogi asfaltowej i wjechał na wyboistą drogę gruntową w nadziei zgubienia pościgu. Kiedy to nie przyniosło zamierzonego efektu, porzucił motocykl i rozpoczął ucieczkę pieszo. Ze względu na wysokie trawy i zarośla, uciekinier chwilowo zniknął z pola widzenia policjantów. Stróże prawa nie dali za wygraną. Po chwili na miejsce przyjechali kolejni mundurowi, którzy przystąpili do dokładnego przeszukiwania terenu. Po kilku minutach poszukiwań, funkcjonariusze zauważyli leżącego w wysokiej trawie mężczyznę. Był to 30 – letni motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie badanie stanu trzeźwości, wyjaśniła się jedna z przyczyn ucieczki 30 – latka przed policjantami. W organizmie mężczyzny, badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu. Drugim powodem niechęci do spotkania z funkcjonariuszami mógł być fakt, że motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Mężczyzna został zatrzymany, natomiast motocykl został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 

Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości, 30 – latkowi grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenia, w tym nie zatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyzna również odpowie przed sądem.         

Opr. TP