Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny weekend-pierwszy weekend wakacji’’ – podsumowanie akcji buskiej drogówki

Data publikacji 27.06.2016

W dniach 24-26 czerwca 2016 roku na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Bezpieczny weekend-pierwszy weekend wakacji”. Wzmożone działania prowadzone były również na terenie powiatu buskiego i miały na celu zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach, przede wszystkim: nadmierną prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików.

W trakcie działań buscy funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących, 2 kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu, 4 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące, za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. TP