Policyjna akcja ,,PASY"- czerwiec 2016 - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja ,,PASY"- czerwiec 2016

Data publikacji 27.06.2016

We wtorek 28 czerwca 2016 roku od godziny 6.00 do godziny 22.00 świętokrzyscy policjanci będą prowadzić działania - „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, szczególną uwagę zwrócą na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, zarówno przez kierujących jaki i pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzać będą również to, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne kierowca może otrzymać za przewożenie pasażera niezapiętego w pasy bezpieczeństwa. Również pasażer odpowiada sam za siebie, jeżeli nie zapina pasów w czasie jazdy.

Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator mandatów karnych przewiduje grzywnę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.

Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.