Zatrzymany po włamaniu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po włamaniu

Data publikacji 04.07.2016

W minioną sobotę buscy policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło w ogródku piwnym w jednym z sanatoriów. Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. 25-latek z pomieszczenia zabrał 8 półlitrowych butelek napoju gazowanego. Zginęła również 50 litrowa beczka piwa. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło w ogródku piwnym znajdującym się na terenie jednego z sanatoriów. Z pomieszczenia ktoś zabrał 8 półlitrowych butelek napoju gazowanego, a ze stojącego nieopodal dystrybutora do piwa, zginęła 50 litrowa beczka wraz z zawartością. Właścicielka oszacowała swoje straty na kwotę około 600 zł. Ze względu, że było to już kolejne włamanie do tego obiektu, policjanci szybko wytypowali osobę, która może być odpowiedzialna za popełnienie tego przestępstwa.   

W niedzielę wieczorem, buscy policjanci zauważyli mężczyznę, który może być sprawcą kradzieży z włamaniem. 25 – latek został zatrzymany, noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj będzie składał wyjaśnienia w tej sprawie.  

Ze względu na to, że mężczyzna dopuścił się kolejnej kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, konsekwencją jego czynu może być nawet 15 – letnia kara pozbawienia wolności.

Opr. TP