STOP AGRESJI DROGOWEJ - podsumowanie akcji - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

STOP AGRESJI DROGOWEJ - podsumowanie akcji

Data publikacji 07.01.2015

Wczoraj, we wtorek 6 stycznia, na drogach powiatu buskiego policjanci przeprowadzili akcję ,,STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Głównym jej celem było między innymi zminimalizowanie ilości zdarzeń, a w szczególności wypadków drogowych, na terenie województwa świętokrzyskiego oraz wykluczenie z ruchu kierujących pojazdami, którzy w rażący sposób dopuszczają się naruszeń stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przeprowadzili liczne kontrole drogowe. Przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu łącznie ponad 120 kierujących.

W czasie akcji policjanci ujawnili 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przekroczenie dozwolonej prędkości, tak było w 12 przypadkach, natomiast 7 kierujących nieprawidłowo wyprzedzało inny pojazd.

W jednym przypadku, skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Tak zakończyło się wykroczenie popełnione przez 29 – latka, który na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Smogorzów w gminie Stopnica, zaczął wyprzedzać nieoznakowany radiowóz przed przejściem dla pieszych. Manewr ten kontynuował również na przejściu, pomimo tego, że miejsce to było wyraźnie oznakowane. Swoim manewrem kierujący, aby uniknąć zderzenia z pojazdami nadjeżdżającymi z przeciwka, zmusił policjantów do zjechania na prawe pobocze. Za powyższe wykroczenie mundurowi zatrzymali prawo jazdy do dyspozycji Sądu.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i ostrożną jazdę.

Opr. TP