„Pijani kierowcy wiozą śmierć” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pijani kierowcy wiozą śmierć”

Data publikacji 11.07.2016

Wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy zatrzymali do kontroli 54 – letniego kierowcę ciężarówki, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 1,10 promila alkoholu. W gminie Tuczępy, uczestnicy festynu ujęli nietrzeźwego 30 – latka, który kierując Daewoo Nubirą uderzył w zaparkowane na poboczu pojazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielny poranek, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy, pełniący służbę na drodze krajowej nr 73 w gminie Stopnica, w obszarze zabudowanym dokonali pomiaru prędkości pojazdu ciężarowego. Kierujący poruszał się z prędkością 78 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do „pięćdziesiątki”. Po zatrzymaniu sprawcy wykroczenia do kontroli drogowej, mundurowi wyczuli woń alkoholu. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 54 – latek miał w organizmie 1,10 promila alkoholu i kierował ciągnikiem siodłowym z naczepą wypełnioną towarem. Nieodpowiedzialny mężczyzna już stracił prawo jazdy oraz odpowie przed sądem za swoje postępowanie.        

Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego miało miejsce wczoraj po południu w gminie Tuczępy. Kierujący Daewoo, ruszając z miejsca z piskiem opon, stracił w pewnym momencie panowanie nad kierownicą i uderzył  w dwa zaparkowane na poboczu samochody. Kierujący Daewoo wysiadł z pojazdu, rozejrzał się, a następnie próbował oddalić z miejsca zdarzenia. Osoby przebywające w pobliżu, wyczuły od mężczyzny zapach alkoholu. Mężczyzna został ujęty, a następnie przypilnowany i przekazany przybyłemu patrolowi Policji. Jak się okazało, 30 – latek miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.  

W obu przypadkach sprawcy będą odpowiadać za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźni odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.     

Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Zareagujmy, zadzwońmy po Policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Opr. TP

  • Zatrzymana ciężarówka
  • Pojazdy które ucierpiały w zdarzeniu drogowym w gminie Tuczępy
  • Pojazdy które ucierpiały w zdarzeniu drogowym w gminie Tuczępy
  • Pojazdy które ucierpiały w zdarzeniu drogowym w gminie Tuczępy