Ujął nietrzeźwego kierowcę i przekazał policjantom - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujął nietrzeźwego kierowcę i przekazał policjantom

Data publikacji 15.07.2016

Kierującego pod wpływem alkoholu ujął i przekazał buskim policjantom 44–letni pracownik służby zdrowia. Kierujący volkswagenem jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Busko–Zdrój, zauważył fiata punto jadącego z przeciwka wprost na jego auto. Aby uniknąć czołowego zderzenia, 44–latek zjechał na pobocze i zatrzymał się. Kiedy podszedł do kierowcy fiata, wyczuł od niego zapach alkoholu.

Wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego otrzymali informację, że w jednej z miejscowości w gminie Busko, 44–letni pracownik służby zdrowia ujął nietrzeźwego kierującego. Po dotarciu na miejsce, zgłaszający zrelacjonował mundurowym, że mężczyzna kierujący fiatem punto po ominięciu stającego na poboczu traktora, nie powrócił na swój pas ruchu, lecz jechał prosto w jego kierunku. Zgłaszający, aby uniknąć czołowego zderzenia z fiatem, zjechał kierowanym przez siebie volkswagenem na pobocze i tam się zatrzymał. Na środku drogi zatrzymał się również fiat punto.  Kierujący volkswagenem podbiegł do siedzącego w fiacie mężczyzny i w chwili gdy otworzył drzwi wyczuł od niego zapach alkoholu. Natychmiast wyciągnął ze stacyjni kluczyki i powiadomił dyżurnego Policji. Badanie stanu trzeźwości 71–letniego kierującego fiatem wykazało blisko 0,5 promila alkoholu.

Dzięki szybkiej reakcji kierującego volkswagenem, nie doszło do zderzenia obu pojazdów. Nie wiadomo jednak jak mogła się zakończyć dalsza jazda 71–latka, gdyby nie przerwał jej mężczyzna, któremu należy pogratulować za wzorową obywatelską postawę.

Po raz kolejny apelujemy do osób które widzą kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Zareaguj, zadzwoń, powiadom Policję.   Wystarczy jedno połączenie telefoniczne, a możesz uratować czyjeś życie.

Opr. TP