Trzech zatrzymanych z narkotykami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech zatrzymanych z narkotykami

Data publikacji 25.07.2016

Buscy kryminalni zatrzymali w miniony piątek trzech mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie i handel narkotykami. Podczas przeszukania policjanci znaleźli susz roślinny oraz biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Susz wstępnie zidentyfikowano, jako marihuanę, a biały proszek, jako amfetaminę. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara do 10 lat więzienia .

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy podejrzewali dwóch mieszkańców Buska–Zdroju, o zakup narkotyków od mieszkańca Pińczowa. W piątek policjanci zatrzymali 27 i 31–latka, jadących pojazdem osobowym z Pińczowa. W trakcie kontroli w podbuskiej miejscowości, kryminalni u 31–latka ujawnili dwa zawiniątka foli aluminiowej z zawartością białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina.

Stróże prawa udali się do Pińczowa. Tam zatrzymali 23–latka, który posiadał zawiniątko z zawartością białego proszku. 12 podobnych pakunków oraz susz roślinny o wadze 30 gramów znaleziono w samochodzie należącym do mężczyzny. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 10 gramów amfetaminy, 30 gramów marihuany.

Zabezpieczone substancje zostaną poddane dalszym badaniom. Jeżeli potwierdzi się, że susz i biały proszek to narkotyki, mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat, natomiast, jeżeli okaże się, że z tego procederu czerpali korzyść majątkową, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 Opr. TP