Chciał połknąć marihuanę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał połknąć marihuanę

Data publikacji 27.07.2016

Wczoraj kryminalni z buskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Policjanci znaleźli przy dwóch mieszkańcach Buska – Zdroju zawiniątka z zawartością suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju mieli przypuszczenia, że trzech mężczyzn może mieć przy sobie substancje odurzające. Policjanci zatrzymali do kontroli osobowego peugeota, którym się poruszali. W trakcie kontroli drogowej, kryminalni znaleźli przy 23 – latku zawiniątko w przeźroczystej foli z zawartością suszu roślinnego w kolorze zielonym.  Podczas legitymowania, uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie drugiego pasażera. 21 – latek usiłował coś ukryć w ustach, a następnie połknąć. Od mężczyzny wyczuwalny był charakterystyczny zapach. W związku z tym, że istniało niebezpieczeństwo połknięcia narkotyków, co zagrażałoby życiu i zdrowiu mężczyzny, policjanci zmusili go do wyplucia zawiniątka. W foli aluminiowej znajdował się susz roślinny. Wstępnie, przy pomocy testera narkotykowego, zidentyfikowało, że w obu zabezpieczonych zawiniątkach znajdowała się marihuana, w łącznej ilości około 4 porcji.

Zabezpieczony susz zostanie poddany dalszym badaniom. Jeżeli potwierdzi się, że jest to narkotyk, mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.  

 Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju