Policjantki radziły jak bezpiecznie spędzić wakacje - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki radziły jak bezpiecznie spędzić wakacje

Data publikacji 28.07.2016

Wczoraj odbyły się spotkania policjantek z dziećmi i młodzieżą przebywającą na półkoloniach. Funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła „półkolonistów” w Zespole Szkół Specjalnych w Busku Zdroju, natomiast dzielnicowa ze Stopnicy odwiedziła wypoczywających w Szkole Podstawowej w Gnojnie. W trakcie spotkania z dziećmi i młodzieżą, przekazywały rady jak bezpiecznie spędzić wakacje podczas zabaw w domu i na podwórku.

W trakcie pogadanki w Zespole Szkół Specjalnych policjantka przestrzegała przed zachowaniami, które mogą stać się przyczyną wypadku. Przypomniała jak prawidłowo zachować się na drodze. Mówiła jak zachowywać się na kąpielisku. Pokazała, jaką należy przyjąć postawę w przypadku napotkania agresywnego psa. Omówiła również jak bezpiecznie przebywać w pobliżu maszyn rolniczych. Na koniec policjantka rozdała uczestnikom spotkania zawieszki promujące kampanię społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzielnicowa ze Stopnicy również przestrzegała przed zachowaniami niebezpiecznymi oraz przypominała jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw, na podwórku oraz jak poruszać się po drodze. Na zakończenie spotkania policjantka udostępniła do oglądania radiowóz. Każdy chętny mógł, choć na chwilę usiąść za kierownicą policyjnego pojazdu.

 

Opr. JK          

  • Spotkanie z policjantkami #4
  • Spotkanie z policjantkami #2
  • Spotkanie z policjantkami #3
  • Spotkanie z policjantkami #1
  • Spotkanie z policjantkami #5
  • Spotkanie z policjantkami #6