Dwóch zatrzymanych po rozboju - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych po rozboju

Data publikacji 01.08.2016

Buscy policjanci zatrzymali w piątek dwóch mężczyzn, których podejrzewają o dokonanie rozboju. 17 – latek i jego o dwa lata starszy kolega są mieszkańcami gminy Busko – Zdrój. Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy. Napastnicy najpierw zaatakowali mężczyznę w centrum miasta, a następnie upatrzyli sobie inną osobę w parku zdrojowym. Ustawodawca za rozbój przewiduje karę nawet do 12 lat pobytu w więzieniu.

W czwartkową noc dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju został powiadomiony o pobiciu. Osoba bezdomna prosiła o przyjazd patrolu Policji. Po przybyciu na miejsce mundurowych, okazało się, że 69 – letni mężczyzna siedzący na ławce w centrum Buska – Zdroju najpierw został uderzony w twarz, a następnie napastnicy zabrali mu telefon komórkowy, zegarek oraz pieniądze w kwocie około 150 zł. Niespełna godzinę później podobne zdarzenie miało miejsce w dzielnicy zdrojowej. Tam 25 – letni obywatel Chin został uderzony w twarz, a następnie dwóch mężczyzna zabrało mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Policjanci zabezpieczyli ślady przestępstwa i przystąpili do ustalania jego sprawców.  

W piątek kryminalni zatrzymali dwóch sprawców, jeden ma 17 lat, drugi 19. Obaj podejrzani są o dokonanie obu przestępstw. W sobotę trwały przesłuchania i inne czynności procesowe. Wczoraj nastolatkowie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Busku – Zdroju, gdzie zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego. Za czyny, o które są podejrzani, grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.   

Opr. TP