O bezpieczeństwie w kontaktach ze zwierzętami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie w kontaktach ze zwierzętami

Data publikacji 09.01.2015

Wczoraj w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stopnicy odbyło się spotkanie dzieci z policjantami. Tematem pogadanki było omówienie zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi zwierzętami.

W spotkaniu uczestniczył dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stopnicy oraz specjalnie zaproszony na tą okazję przewodnik wraz z psem służbowym z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Wszystko po to żeby uczniowie klas „0” – III mogli dowiedzieć się jak należy zachować się, gdy spotkają na swojej drodze nieznajomego czy też agresywnego psa. Policjanci pokazali pozycję tzw. żółwia, którą należy przyjąć jeżeli poczujemy się zagrożeni atakiem psa. Po zakończeniu pogadanki, przewodnik zademonstrował pokaz tresury psa służbowego.

Po spotkaniu w sali, przyszła kolej na pokaz sprawności psa w terenie. Mundurowi na boisku pokazali do jakich zadań wykorzystywany jest pies policyjny w codziennej służbie. Dzieci na własne oczy mogły się przekonać co potrafi pies i jak może pomóc stróżom prawa. Na zakończenie spotkania, w podzięce za przekazaną wiedzę, dzieci nagrodziły policjantów wręczając im laurki.    

Opr. TP