Działania „Alkohol – Narkotyki” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Alkohol – Narkotyki”

Data publikacji 08.08.2016

W trakcie minionego weekendu - od piątku 5 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia na drogach powiatu buskiego policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz 7 praw jazd za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Działania "Alkohol - Narkotyki" trwały od soboty od godziny 06:00  do niedzieli do godziny 06:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach województwa świętokrzyskiego. Na terenie powiatu buskiego przez weekend policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 7 prawa jazdy za przekroczenie prędkości maksymalnej o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci  zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Opr. JK