Dozór dla zatrzymanego po włamaniu do kościoła w Solcu - Zdroju - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla zatrzymanego po włamaniu do kościoła w Solcu - Zdroju

Data publikacji 11.01.2015

Policyjny dozór zastosował prokurator wobec 20-latka, podejrzanego o włamanie do kościoła w Solcu-Zdroju i kradzież pieniędzy. Za kradzież z włamaniem może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna jest podejrzany o to, że w nocy z 4 na 5 stycznia w miejscowości Solec – Zdrój, dokonał kradzieży z włamaniem do kościoła. Jak ustalono, sprawca do wnętrza kościoła dostał się poprzez wybicie szklanego witraża, który znajduje się na wysokości około 12 metrów nad wejściem głównym. Po wejściu do wnętrza, zabrał metalową kasetkę, którą wyrwał ze ściany. Następnie z pomieszczeń zakrystii z papierowych puszek zabrał bilon w nominałach od 5 do 50 groszy. Mundurowi sprawdzają, czy nie doszło do znieważenia przedmiotu lub miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, ponieważ ksiądz proboszcz zgłosił, że na posadzce kościoła leżały rozsypane komunikanty. W kapliczce miał być też ułożony krzyż z komunikantów.

W sobotę 20-latek spotkał się z prokuratorem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyzna będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się na komendzie. Grozi mu nawet 10-letni pobyt za kratkami.


Opr. MM