Kryminalni zlikwidowali plantację konopi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 24.08.2016

Buscy kryminalni zatrzymali wczoraj trzech nastoletnich mieszkańców gminy Busko–Zdrój, których podejrzewają o uprawę konopi innych niż włókniste. Policjanci zabezpieczyli ponad 30 roślin które trafiły do policyjnego laboratorium. Za uprawę konopi, z wyjątkiem konopi włóknistych, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju od pewnego czasu podejrzewali, że w jednej z miejscowości obok Buska–Zdroju, może znajdować się nielegalna uprawa konopi. Wczoraj policjanci zatrzymali trzech nastolatków podejrzewanych o uprawę konopi innych niż włókniste. Śledczy zabezpieczyli ponad 30 krzaków. W specjalnie przygotowanej plantacji, w otoczeniu innych roślin, rosły krzewy konopi w różnej fazie wzrostu, od 30 cm do 1,5 m wysokości.. Jak przyznał jeden z zatrzymanych ,,w czasie upałów rośliny trzeba było podlewać aby nie uschły’’.

Trzej zatrzymani to nastolatkowie w wieku 16–19 lat. Wszyscy są mieszkańcami tej samej miejscowości w gminie Busko–Zdrój. Zabezpieczone rośliny trafiły do policyjnego laboratorium. Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że są to krzewy konopi innych niż włókniste, to za przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. 

Opr. TP

  • Zabezpieczone rośliny
  • Zabezpieczone rośliny
  • Zabezpieczone rośliny