Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań ,,Bezpieczny Weekend – Ostatni Weekend Wakacji”

Data publikacji 29.08.2016

W trakcie minionego weekendu - od piątku 26 sierpnia do niedzieli 28 sierpnia włącznie - na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 14 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęło, a 16 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 42 nietrzeźwych kierujących.

Działania ,,Bezpieczny weekend" trwały od piątku od godziny 6:00  do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli na drogach województwa świętokrzyskiego. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach takich jak: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci sprawdzali również  stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących. W trakcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali 30 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Jednym z niechlubnych rekordzistów był kierujący BMW, zatrzymany do kontroli w piątek przez policjantów ze starachowickiej drogówki. Mieszkaniec Skarżyska Kamiennej poruszał się z prędkością 172 km/h w terenie zabudowanym. Poruszanie się z tak znaczną prędkością zatłoczoną trasą krajową nr 42, w gęsto zabudowanym obszarze z licznymi przejściami dla pieszych, świadczyło o bezmyślności i całkowitym braku wyobraźni kierowcy.

Na terenie województwa funkcjonariusze ujawnili 31 pieszych, którzy zapomnieli o używaniu elementów odblaskowych po zmierzchu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach