Dwoje zatrzymanych z marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwoje zatrzymanych z marihuaną

Data publikacji 31.08.2016

Buscy kryminalni zatrzymali dzisiaj 23 – latka oraz jego 19 – letnią koleżankę. Policjanci podejrzewają ich o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli susz roślinny o wadze 10 gramów. Susz wstępnie zidentyfikowano, jako marihuanę. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy uzyskali informacje, że dwoje mieszkańców Buska – Zdroju, w swoim mieszkaniu może mieć substancje odurzające. Niezwłocznie udali się na jedną z ulic w mieście. Tam w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 23 – latka i 19 – letnią dziewczynę, policjanci znaleźli w szufladzie zawiniątko z zawartością suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu marihuany. Oprócz zawiniątka, funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz dwa młynki do mielenia suszu konopi. Mężczyzna wstępnie przyznał się, że znaleziona substancja należy do niego. Badanie przeprowadzone testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana o wadze 10 gramów.   

Zabezpieczana substancja zostanie poddana dalszym badaniom. Zgodnie z ustawą za popełnienie takiego przestępstwa, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP