Zatrzymany po pobiciu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pobiciu

Data publikacji 02.09.2016

Policjanci zatrzymali wczoraj trzech mężczyzn, jeden z nich podejrzewany jest o pobicie mieszkańca Buska – Zdroju. Zdarzenie miało miejsce w środowy wieczór. Podczas zatrzymania mężczyźni stawiali opór i ubliżali policjantom. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Wszyscy trzej zatrzymani odpowiadać będą za znieważenie funkcjonariuszy publicznych, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Do pobicia doszło w środowy wieczór.  39 – latek zaalarmował policjantów, że został pobity przez trzech mężczyzn przy sklepie na jednym z buskich osiedli. Na miejsce udał się policyjny patrol. Policjanci zabezpieczyli zebrane na miejscu zdarzenia ślady, wysłuchali poszkodowanego i przystąpili do typowania sprawców pobicia.

Nazajutrz, w czwartek, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju udali się do miejsca przebywania jednego z trzech mężczyzn podejrzewanych o pobicie. Tam zastali zamknięte drzwi, ale wewnątrz widzieli przebywające trzy osoby. Policjanci wydali polecenie otwarcia drzwi, ale osoby w środku nie reagowały na ich wezwania. Po pewnym czasie drzwi zostały otwarte, ale mężczyźni nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy, stawiali opór podczas zatrzymania i ubliżali policjantom. Trzej mężczyźni w wielu od 33 do 38 lat zostali zatrzymani. W trakcie interwencji byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie.  

Za znieważenie funkcjonariuszy publicznych odpowiedzą przez sądem. Grozi im kara nawet do roku pozbawienia wolności. Dodatkowo 33 – latek będzie odpowiadał za pobicie, za co kodeks karny przewiduje do 3 lat pobytu w zakładzie karnym.

Opr. TP

  • Zatrzymany po pobiciu