Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Buscy policjanci „zagrali” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Data publikacji 12.01.2015

Wczoraj podczas trwania XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w całym powiecie buskim, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy. Stróżów prawa można było spotkać szczególnie w miejscach, w których odbywały się zbiórki pieniędzy.

Policjanci aktywnie włączyli się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Filiżanka przekazana przez pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju, nadkom. Grzegorza Majsaka znalazła nabywcę, a wylicytowana kwota zasiliła konto fundacji.   

Nad bezpieczeństwem kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwała zwiększona liczba policjantów, także nieumundurowanych. Funkcjonariusze pomyśleli również o dzieciach, które licznie gromadziły się przy policyjnym stoisku, usytuowanym w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Technik kryminalistyki demonstrował najmłodszym tajniki służby w zakresie ujawniania odcisków linii papilarnych. Dzieci bardzo chętnie brudziły w tuszu palce i dłonie, po czym zostawiały ślad na karcie, którą zabierały na pamiątkę. Mogły również założyć elementy umundurowania policyjnego oraz wyposażenia służącego do zabezpieczenia imprez masowych. Tak ubrane pozowały do pamiątkowych zdjęć. Dorosłym, mundurowi rozdawali ulotki profilaktyczne, przestrzegające przed zagrożeniami.

Opr. TP