Zlikwidowana przydomowa plantacja konopi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana przydomowa plantacja konopi

Data publikacji 21.09.2016

Buscy kryminalni zlikwidowali wczoraj plantację konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w przydomowym ogródku na posesji przy jednej z ulic w Busku – Zdroju. Kryminalni zabezpieczyli 23 krzaki o wysokości od 2 do 4 metrów.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w wyniku prowadzonych działań wpadli na ślad nielegalnej plantacji konopi. W przydomowym ogródku, na posesji przy ulicy w Busku – Zdroju, rosły dorodne krzaki konopi indyjskich. Plantacja była tak usytuowana, by nikt postronny nie mógł jej odkryć. Policjanci zabezpieczyli 23 krzaki konopi o wysokości od 2 do 4 metrów. Rośliny wstępnie przebadano testerem, który  wykazał, że zabezpieczona uprawa to konopie indyjskie.

Trwa ustalanie osób które są odpowiedzialne za uprawę zabronionych roślin. Zabezpieczone krzaki konopi trafią do policyjnego laboratorium. Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że są to krzewy konopi innych niż włókniste, to za przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczone rośliny
  • Zabezpieczone rośliny