Pomoc przyjdzie szybciej - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyjdzie szybciej

Data publikacji 27.09.2016

Podczas wczorajszej wizyty w Kielcach Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podpisał dokument, który usprawni przekazywanie zgłoszeń alarmowych z Centrum Powiadamiania Ratunkowego do Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. W spotkaniu wziął udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach oraz Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak.

Na podstawie podpisanego dokumentu operatorzy centrum będą mogli nie tak jak dotychczas telefonicznie, a za pośrednictwem elektronicznego formularza wysyłać informację o zdarzeniu do innych służb. Dzięki temu, osoba korzystająca z numeru alarmowego 112 nie będzie musiała powtarzać tych samych informacji najpierw dyspozytorom, a kolejno dyżurnym. Podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dokument usprawni przekazywanie zgłoszeń, co w konsekwencji przyczyni się do szybszego udzielenia pomocy potrzebującym.

We wczorajszym spotkaniu w Kieleckim Centrum Powiadamiania Ratunkowego wziął udział także podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak oraz Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Nowe uregulowania dotyczyć będą wszystkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego w kraju. Ponadto planowane jest także kierowanie do CPR zgłoszeń z numerów 997, 998 i 999. Państwowe Ratownictwo Medyczne również ma otrzymać wsparcie tego systemu.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach/ MSWIA

  • Zdjęcia dzięki uprzejmości Biura Prasowego ŚUW w Kielcach
  • Zdjęcia dzięki uprzejmości Biura Prasowego ŚUW w Kielcach
  • Zdjęcia dzięki uprzejmości Biura Prasowego ŚUW w Kielcach