Odpowie za kradzież auta - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież auta

Data publikacji 30.09.2016

Policjanci z buskiej komendy otrzymali wczoraj zgłoszenie, że z parkingu przed sklepem ktoś ukradł osobowego volkswagena. Stróże prawa po krótkich poszukiwaniach znaleźli utracony pojazd. Samochód stał rozbity przy słupie, a obok niego 19 – latek. Jak się szybko okazało, był on nietrzeźwy, a ponadto nie posiadał prawa jazdy. Za kradzież samochodu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie, że z parkingu przed sklepem ktoś ukradł volkswagena polo. Na miejsce udał się policyjny patrol. 59 – latek powiedział, że zostawił na chwilę przed sklepem pojazd z kluczykami w środku, a następnie poszedł do sklepu na zakupy. Kiedy wrócił z zakupami, volkswagena już nie było na parkingu. Zdążył jeszcze zauważyć, w którym kierunku oddala się jego samochód. Mundurowi wraz ze zgłaszającym udali się w kierunku Wiślicy. Po przejechaniu kilku kilometrów, zauważyli rozbity samochód stojący przy betonowym słupie oświetlenia ulicznego. Zgłaszający rozpoznał, że jest to jego volkswagen. Przy samochodzie stał 19 – latek, którego świadkowie wskazali jako kierowcę osobówki. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliłam nastolatkowi pomocy medycznej. 19 – latek nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego i stwierdzili w jego organizmie prawie 2 promila alkoholu. Ponadto szybko się okazało, że nie ma on również uprawnień do kierowania pojazdami. Nastolatek noc spędził w policyjnej celi. Policjanci skrupulatnie zliczą jego przewinienia, za które odpowie przed sądem.          

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pojazdu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat, za kradzież, kara może wynieść nawet do 5 lat pobytu w zakładzie karnym. 19 – latek nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnienia grozi mu wysoka grzywna.    

Opr. TP

  • Nastolatek zatrzymany przez policjantów