Kolejna zlikwidowana plantacja konopi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 19.10.2016

Dzisiaj policjanci z Wydziału Kryminalnego buskiej komendy likwidowali kolejną plantację konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w gminie Pacanów, w okolicy rzeki Wisły. Kryminalni zabezpieczyli 22 krzaki. Najwyższe miały wysokość prawie 4 metrów. Za uprawę konopi, z wyjątkiem konopi włóknistych, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Buscy kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową wpadli na ślad nielegalnej plantacji konopi. Dzisiaj postanowili zweryfikować posiadane wcześniej informacje i udali się do gminy Pacanów. Tam w okolicy nadwiślańskich wałów przeciwpowodziowych, dotarli do plantacji konopi indyjskich. Krzaki konopi rosły w otoczeniu innych roślin, w trudno dostępnym terenie. Policjanci zabezpieczyli 22 rośliny, których wysokość sięgała prawie 4 metrów. Zabezpieczone krzaki zostały przewiezione do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, skąd trafią do policyjnego laboratorium. Śledczy będą ustalać, kto jest właścicielem uprawy.   

Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że są to krzewy konopi innych niż włókniste, to za przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczone krzaki konopi
  • Zabezpieczone krzaki konopi
  • Zabezpieczone krzaki konopi