Policjanci szybko odnaleźli zaginioną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szybko odnaleźli zaginioną

Data publikacji 21.10.2016

W środę po południu dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju otrzymał informację o zaginięciu 71 – letniej kobiety. Mieszkanka Kielc wyszła z jednego z buskich sanatoriów i udała się w nieznanym kierunku. Ze względu na wiek i fakt, że kobieta cierpi na zaniki pamięci sytuacja był bardzo poważna. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, w środę po południu zadzwonił zaniepokojona mężczyzna, który powiadomił stróżów prawa o zaginięciu żony. Kobieta korzystająca z kuracji w jednym z buskich sanatoriów, w godzinach porannych wyszła na zabiegi i nie powróciła do swojego pokoju. Jak się okazało, 71 – latka cierpi na zaniki pamięci i może mieć problem z orientacją. Biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne oraz powyższe fakty, sytuacja był bardzo poważna. Do poszukiwań natychmiast skierowano wszystkie policyjne patrole. W akcję zaangażowali się również strażacy oraz użyty został policyjny pies tropiący. Poszukiwania na terenie parku zdrojowego oraz pobliskich okolic nie przyniosły rezultatu. Akcję poszukiwawczą rozszerzono na większy teren. Wkrótce przyniosło to zamierzony efekt. W miejscowości Widuchowa, patrol ruchu drogowego zauważył kobietę idącą w klapkach, której wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanej osoby.      

Zaginiona została oddana pod opiekę męża. Po raz kolejny profesjonalizm oraz zaangażowanie policjantów i innych służb ratunkowych zapobiegło tragedii.

Opr. TP