Odpowie za wywieranie groźbą wpływu na policjantów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wywieranie groźbą wpływu na policjantów

Data publikacji 24.10.2016

W sobotę policjanci ze Stopnicy udali się do miejsca przebywania 38 – letniego mężczyzny. Podejrzewali go o kradzież roweru. Podczas gdy policjanci wchodzili do pomieszczenia, w którym przebywał, mężczyzna wymierzył do nich z przedmiotu przypominającego broń. Za wywieranie groźbą wpływu na policjantów prowadzących czynności służbowe, mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, w gminie Stopnica. Do 38 – letniego mężczyzny, przebywającego w opuszczonej posesji, udali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy. Mężczyznę podejrzewali o kradzież roweru. Podczas gdy policjanci wchodzili do pomieszczenia, 38 – latek wymierzył do nich z przedmiotu przypominającego broń. Policjanci wyszli na zewnątrz i poprosili o wsparcie dyżurnego z buskiej jednostki. Do gminy Stopnica udały się dodatkowe siły policyjne. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna posiada broń, rozpoczęto negocjacje. Negocjacje z mężczyzną prowadził policjant Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy. Wykorzystując chwilową nieuwagę napastnika, policjanci obezwładnili i zatrzymali go. Podczas przeszukania pomieszczenia, w którym przebywał 38 – latek, stróże prawa zabezpieczyli broń oraz siekierę, którą wcześniej w rękach napastnika widzieli policjanci. Zabezpieczoną broń policjanci prześlą do ekspertyzy, aby sprawdzić czy jest to broń palna. Mężczyzna po zakończonej akcji został zbadany przez lekarza pogotowia i z jego polecenia przewieziony do specjalistycznego szpitala.        

Mężczyźnie za wywieranie groźbą wpływu na policjantów prowadzących czynności służbowe, grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP