Zatrzymani po kradzieży - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po kradzieży

Data publikacji 20.01.2015

Buscy policjanci zatrzymali czworo mieszkańców województwa wielkopolskiego. Trzy kobiety i mężczyzna podejrzewani są o kradzież portfela z dokumentami. Do zdarzenia doszło wczoraj w Gnojnie. Za kradzież dokumentów stwierdzających tożsamość została przewidziana kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się wczoraj po południu. Policjanci dostali informację o kradzieży dokumentów do której doszło w miejscowości Gnojno. Jak ustalili funkcjonariusze, pod pretekstem sprzedaży odzieży bądź uzyskania odzieży używanej od 85-letniego mieszkańca Gnojna, do jego mieszkania weszły trzy kobiety. Jedna z nich odwracała uwagę pokrzywdzonego rozmawiając z nim, druga zasłoniła prześcieradłem trzecią kobietę, która w tym czasie prawdopodobnie wyciągnęła dokumenty. Po wyjściu kobiet z mieszkania, mężczyzna zorientował się, że nie ma jego portfela. O zdarzeniu powiadomił policjantów. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju przekazał komunikat o kradzieży do podległych patroli. Mundurowi jadący na miejsce zdarzenia przez Chmielnik, zauważyli w tej miejscowości pojazd odpowiadający opisem samochód domniemanych sprawców. Pojazdem kierował mężczyzna, a siedziały w nim trzy kobiety.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. W osobowym oplu podróżowały trzy kobiety w wieku od 41 do 61 lat oraz 47-letni mężczyzna. Wszyscy są mieszkańcami województwa wielkopolskiego. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli pieniądze w kwocie prawie 7 tysięcy zł oraz 10 EURO. Cztery osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież dokumentów stwierdzających tożsamość, kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP