Zdemolowali wiatę przystankową - zatrzymani przez policjantów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdemolowali wiatę przystankową - zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 21.01.2015

Na blisko tysiąc złotych Urząd Miasta i Gminy w Busku – Zdroju oszacował straty po zniszczeniu przez dwóch mężczyzn wiaty przystankowej w Radzanowie. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch 17 – latków. Ustawodawca za zniszczenie mienia przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie w Radzanowie. Buscy policjanci zostali poinformowani o tym, że na przystanku w tej miejscowości, dwóch młodych mężczyzn niszczy wiatę przystanku.

Na interwencję został skierowany patrol buskich dzielnicowych. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zauważyli oni dwóch mężczyzn idących w stronę miejscowości Dobrowoda. Ich wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców, którzy mieli dopuścić się aktu wandalizmu.

Mundurowi po wylegitymowaniu tych osób, wraz z nimi udali się na przystanek. Tam funkcjonariusze zauważyli, że w wiacie wybita jest szyba o wymiarach 1,5 na 2 m, a druga jest popękana. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że obaj młodzi mężczyźni mają po 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dwaj 17 – latkowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia i wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Straty spowodowane działaniem dwóch nastolatków, oszacowano na kwotę blisko 1000 złotych. Wczoraj obaj składali wyjaśnienia w prokuraturze. Prokurator zastosował wobec sprawców dozór policyjny.

Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Opr. TP