Trwa policyjna akcja „Znicz 2016” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja „Znicz 2016”

Data publikacji 31.10.2016

Do 2 listopada 2016 roku trwać będzie policyjna akcja pod kryptonimem "Znicz 2016". Głównym celem działań jest zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

Podczas trwania akcji na trasy wyjedzie znacznie więcej patroli niż w zwykły weekend. Większa liczba funkcjonariuszy będzie czuwać nad zachowaniem porządku oraz płynności ruchu w okolicach cmentarzy i kościołów. W tych szczególnych dniach, by ułatwić komunikację, wprowadzane są zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem. Na miejscu będą również pełniący tam służbę funkcjonariusze. Mundurowi w godzinach szczytu będą kierować ruchem przy cmentarzach, tak jak to miało miejsce dzisiaj w Busku - Zdroju na skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego z ulicą Szaniecką. Stosowanie się do czasowych wytycznych oraz wskazówek policjantów z pewnością ułatwi nam poruszanie się w zatłoczonych miejscach. Pamiętajmy, że sami możemy się również do tego przyczynić. Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych i nie blokujmy przejazdu innym.

Jesienna pogoda - deszcz, mgła, spadek temperatury wpływa niekorzystnie na warunki na drogach oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Pamiętajmy, że osoby poruszające się wieczorami poza terenem zabudowanym, mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Policjanci będą przypominać o tym obowiązku oraz zachęcać, by odblaski były elementem garderoby również w terenie zabudowanym.

Opr. TP

  • Policjant kierujący ruchem
  • Policjant kierujący ruchem
  • Policjant kierujący ruchem