„Trzeźwe popołudnie” – podsumowanie akcji - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwe popołudnie” – podsumowanie akcji

Data publikacji 07.11.2016

Działania pod kryptonimem „Trzeźwe popołudnie” przeprowadzili w ubiegły piątek policjanci na drogach powiatu buskiego. Cyklicznie powtarzane akcje, mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Alkohol jest najczęstszą przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby ograniczyć ich liczbę, buscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne. Każdy kierowca zatrzymany do kontroli poddawany był badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W piątek 4 listopada od godziny 16:00 do 20:00 funkcjonariusze przebadali prawie 450 kierowców. Wśród tych osób, policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy zdecydowali się kierować pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, a jedna osoba znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu.  

Apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W żadnym wypadku nie siadajmy za kierownicą pojazdu po spożyciu alkoholu! Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.