Pasażer zatrzymany z marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pasażer zatrzymany z marihuaną

Data publikacji 07.11.2016

Buscy policjanci zatrzymali w nocy z soboty na niedzielę 28 – letniego mieszkańca powiatu pińczowskiego. Funkcjonariusze podejrzewają go o posiadanie narkotyków. Mundurowi podczas wykonanych czynności znaleźli przy nim dwie porcje suszu roślinnego, który wstępnie został zidentyfikowany jako marihuana. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem, który poruszał się na terenie miasta. W pojeździe przebywało pięć osób. Podczas legitymowania, uwagę policjantów zwrócił jeden z pasażerów. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Podczas przeprowadzonych czynności wobec 28 –letniego mieszkańca powiatu pińczowskiego, mundurowi znaleźli zawiniątko z zawartością suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu. Mężczyzna potwierdził, że jest to mieszanina marihuany i tytoniu. Również badanie przeprowadzone testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana, w ilości dwóch porcji.    

Zabezpieczana substancja zostanie poddana dalszym badaniom. Zgodnie z ustawą za popełnienie takiego przestępstwa, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP