,,Listopadowy Weekend”- podsumowanie działań buskich policjantów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Listopadowy Weekend”- podsumowanie działań buskich policjantów

Data publikacji 14.11.2016

Listopadowy świąteczny weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało ponad 100 policjantów. Od piątku do niedzieli na terenie powiatu buskiego policyjne statystyki nie odnotowały żadnych wypadków, doszło natomiast do 4 zdarzeń drogowych zakwalifikowanych jako kolizje. Funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Podczas świątecznego listopadowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek  czuwali policjanci garnizonu świętokrzyskiego, w tym również z buskiej jednostki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną liczbę  policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne były także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu buskiego policyjne statystyki nie odnotowały żadnych wypadków, doszło natomiast do 4 zdarzeń drogowych zakwalifikowanych jako kolizje. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.