Sprzedała alkohol nietrzeźwemu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedała alkohol nietrzeźwemu

Data publikacji 14.11.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wystąpią o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu dla właściciela sklepu na terenie powiatu. Podczas kontroli w jednym z nich, zauważyli ekspedientkę sprzedającą alkohol nietrzeźwemu mężczyźnie. Miał on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Ustawodawca za takie zachowanie przewiduje wysoką grzywnę oraz możliwość cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

W ubiegłym tygodniu nieumundurowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju kontrolowali sklepy, w których sprzedawany jest alkohol. Podczas takiej kontroli, w jednym z nich na terenie powiatu buskiego, zauważyli ekspedientkę sprzedającą alkohol nietrzeźwemu mężczyźnie. Pomimo, że klient miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, nie stanowiło to przeszkody dla kobiety, aby sprzedać mu jeszcze dwa piwa. Za takie zachowanie ekspedientka będzie odpowiadała przed sądem, grozi jej grzywna. Natomiast właściciel sklepu może stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Jednak to nie jedyny przypadek ujawnionych zachowań niezgodnych z prawem. W innym sklepie policjanci napotkali sprzedawcę, który obsługiwał klientów znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu. Jest to wykroczenie, za które został on ukarany mandatem karnym. Ta sama sytuacja miała miejsce również wczoraj. Ten sam sprzedawca po raz kolejny został ukarany mandatem. 

Opr. TP