Trwają szkolenia dla osób duchownych - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają szkolenia dla osób duchownych

Data publikacji 14.11.2016

W dekanacie buskim, stopnickim i nowokorczyńskim odbyły się szkolenia dla osób duchownych, dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Podczas spotkań policjanci przekazywali kapłanom wiedzę dotyczącą zabezpieczenia dóbr kultury, zabytków czy obiektów sakralnych. Szkolenia mają na celu podniesienie bezpieczeństwa na terenach parafii.

W miniony czwartek odbyło się kolejne szkolenie dla osób duchownych z terenu dekanatu nowokorczyńskiego. Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną, podczas spotkania omówił zagrożenia mogące wystąpić w trakcie organizacji uroczystości kościelnych, najczęstsze przestępstwa popełniane na szkodę osób duchownych oraz sposoby zabezpieczenia dóbr kultury pozostających na wyposażeniu parafii. Wskazał środki ostrożności i właściwe zachowania pomagające uniknąć wybranych zagrożeń. W spotkaniu wzięli udział również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju, komendant asp. szt. Janusz Gręda oraz dzielnicowy sierż. szt. Damian Kozłowski.

Podobne spotkania odbyły się już wcześniej w dekanacie buskim i stopnickim. W spotkaniu z osobami duchownymi w Stopnicy, miejscowy Komisariat reprezentowała st. asp. Kamila Zbertek – Guczał. Najbliższe szkolenie, ostatnie z zaplanowanych, odbędzie się w grudniu dla księży z dekanatu wiślickiego.  

Opr. TP     

  • Prowadzący szkolenia
  • Prowadzący szkolenia
  • Prowadzący szkolenia
  • Prowadzący szkolenia