Działania "PASY"- listopad 2016 - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "PASY"- listopad 2016

Data publikacji 21.11.2016

W najbliższą środę tj. 23 listopada br. od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie powiatu buskiego będą prowadzone działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracać będą szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Policjanci będą kontrolować czy podczas jazdy samochodem, kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów, grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty może otrzymać kierowca za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem.

Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje grzywnę w wysokości 150 zł i 6 punktów.

Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.