Podsumowanie akcji "Pasy" - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Pasy"

Data publikacji 24.11.2016

Wczoraj od godz. 6:00 do 22:00 na drogach powiatu buskiego prowadzone były działania pod nazwą „PASY”. W ramach akcji mundurowi przeprowadzili zwiększoną ilość kontroli drogowych, podczas których zwracali szczególną uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania bezpiecznego przewożenia dzieci.

Podczas wczorajszej akcji buscy policjanci skontrolowali 70 pojazdów, w tym 66 samochodów osobowych i 4 ciężarówki. Ujawnili łącznie 51 wykroczeń, w tym w 50 przypadkach kierowcy poruszali się samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a w jednym przypadku również pasażer nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Działania policyjne „PASY” odbywają się cyklicznie i mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.

Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.