Zatrzymany za narkotyki - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za narkotyki

Data publikacji 24.11.2016

Kryminalni z buskiej komendy zatrzymali wczoraj 24 – letniego mieszkańca gminy Wiślica. Jest on podejrzewany o posiadanie narkotyków. Policjanci znaleźli w miejscu jego zamieszkania prawie 70 gramów suszu roślinnego, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuanę. Ustawodawca za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Wiślica może posiadać większe ilości marihuany. Jak ustalili, mógł on również rozprowadzać narkotyki wśród młodzieży. Wczoraj kryminalni zweryfikowali swoje przypuszczenia. Udali się od miejsca zamieszkania 24 – latka i dokonali przeszukania. W jednym z pomieszczeń domu zajmowanego przez mężczyznę znaleźli plastikowy pojemnik z zawartością suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu. Wstępnie, przy pomocy testera narkotykowego zidentyfikowano, że zabezpieczony susz to marihuana o wadze prawie 70 gramów. Uwagę policjantów zwróciła także waga elektroniczna, która mogła służyć do porcjowania suszu w celu dalszej dystrybucji.

Ze względu na fakt, że mężczyzny nie było w domu policjanci pojechali do Buska – Zdroju, gdzie przypuszczali, że może znajdować się właściciel zakazanego suszy.  Tam na jednej z ulic został on zauważony i zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Śledczy sprawdzają również wątek udzielania marihuany innym osobom. Dzisiaj 24 – latek będzie składał wyjaśnienia przed prokuratorem.     

Zabezpieczony susz zostanie poddany dalszym badaniom. Jeżeli potwierdzi się, że jest to narkotyk, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za udzielanie innej osobie środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.  

Opr. TP

  • Zabezpieczony susz
  • Zabezpieczona waga elektroniczna
Ładowanie odtwarzacza...