Zatrzymani za pobicie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie

Data publikacji 25.11.2016

Stopniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn mających zawiązek z pobiciem 19 – latka. Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia, na terenie gminy Tuczępy. Dwóch zatrzymanych podejrzewanych jest o pobicie, trzeci o nakłanianie do tego czynu. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Zdarzenie miało miejsce w gminie Tuczępy na początku tego tygodnia. Do 19 – latka zadzwonił nieznany mu mężczyzna, który chciał się z nim spotkać w celu omówienia ważnej sprawy. Nastolatek wyraził zgodę i po pewnym czasie ponownie zadzwonił ten sam mężczyzna i poprosił, aby 19 – latek wyszedł z domu. Kiedy ten stał przed swoją posesją, podszedł do niego nieznajomy i bez słowa uderzył go pięścią w twarz. Napadnięty zaczął odpychać napastnika i kierował się w kierunku domu. Wtedy do pierwszego agresora przyłączył się jego kolega, który wcześniej obserwował zdarzenie z samochodu i razem bili napadniętego nastolatka. Po pewnym czasie przestali go bić i powiedzieli, że ma zwrócić im rzekomo należne pieniądze. 

Pobity mężczyzna po odjeździe napastników powiadomił o zaistniałym zdarzeniu policjantów z Komisariatu w Stopnicy. Na podstawie zeznań pokrzywdzonego, śledczy wytypowali osoby mogące mieć związek z jego pobiciem. Następnego dnia rano funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Staszowa, 18 – latka i dwóch 19 latków. Dwóch z nich podejrzewanych jest o pobicie nastolatka, a trzeci o nakłanianie do pobicia w celu odzyskania pieniędzy za rzekomy dług, jaki miał mieć pobity 19 – latek.    

Za udział w pobiciu grozi nawet do 3 lat pobytu w zakładzie karnym.

Opr. TP