Trzech zatrzymanych podejrzewanych o kłusownictwo - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech zatrzymanych podejrzewanych o kłusownictwo

Data publikacji 05.12.2016

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali trzech mężczyzn, których podejrzewają o kłusownictwo. Podczas legitymowania, jeden z nich na widok mundurowych odrzucił wiadro, w którym były dwa martwe zające. Wcześniej zwierzęta zostały nielegalnie upolowane. Policjanci sprawdzą jaki był udział każdego z zatrzymanych mężczyzn w zaistniałym przestępstwie.

Tuż przed północą z niedzieli na poniedziałek, policjanci podczas patrolu gminy Stopnica, zauważyli dwie osoby stojące przy drodze. Mężczyźni na widok policyjnego pojazdu zaczęli zachowywać się nerwowo. Stróże prawa postanowili wylegitymować nieznajomych. Byli to 40 – letni mieszkaniec gminy Stopnica i 33 – letni mieszkaniec gminy Solec – Zdrój. W czasie gdy funkcjonariusze rozmawiali z legitymowanymi, zauważyli biegnącego przez pola trzeciego mężczyznę. Biegł w kierunku zaparkowanego nieopodal pojazdu, trzymając w ręce wiadro. Na widok policjantów odrzucił je i wsiadł do samochodu. Mundurowi sprawdzili, co zawiera odrzucony pojemnik. Okazało się, że wewnątrz były dwa martwe zające. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. W samochodzie 42 – letniego mieszkańca gminy Stopnica, znaleziono worki ze śladami zwierzęcej sierści. Stróże prawa zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn do wyjaśnienia. Trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj policjanci w pobliżu miejsca zatrzymania, znaleźli broń która mogła służyć do nielegalnych polowań. W miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn, zaleziono ponadto tuszki zwierzęce które mogły być uzyskane w wyniku kłusownictwa. Śledczy poddadzą ekspertyzie broń w celu ustalenia czy mogła służyć do zabijania zwierzyny.

Ustawodawca przewiduje, że kto nie będąc uprawnionym do polowania wchodzi w posiadanie zwierzyny – podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Za posiadanie broni palnej bez wymaganego pozwolenia może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności

Opr. TP

  • Przedmioty zabezpieczone przez policjantów
  • Przedmioty zabezpieczone przez policjantów
  • Przedmioty zabezpieczone przez policjantów