Buscy policjanci mają nowe radiowozy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Buscy policjanci mają nowe radiowozy

Data publikacji 05.12.2016

W piątek, na placu Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju odbyło się przekazanie nowych pojazdów służbowych. Zakup samochodów był możliwy dzięki dofinansowaniu przez samorządy powiatu buskiego. Dwa z nowo zakupionych pojazdów to Kia Ceed, a trzeci to Skoda Yeti. Wszystkie samochody są oznakowane. Trafią do Komisariatów Policji w Solcu – Zdroju i Stopnicy, jeden będzie pełnił służbę w Zespole Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju.

Przekazanie nowych radiowozów, które odbyło się w piątek, było możliwe dzięki funduszom otrzymanym od samorządów powiatu buskiego. Wsparcie finansowe samorządów stanowiło 50% wartości zakupionych pojazdów. Drugie 50% kwoty stanowi wkład finansowy z budżetu Policji. Warto nadmienić, że samorządy powiatu buskiego od wielu lat wspierają finansowo buską jednostkę. Fundusze przekazywane przez samorządowców przeznaczane są między innymi na dodatkowe służby patrolowe, które policjanci pełnią na terenie powiatu buskiego. 

Nowe pojazdy trafiły na wyposażenie Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz Komisariatów Policji w Solcu – Zdroju i Stopnicy. Radiowozy posiadają szereg nowoczesnych systemów zapewniającym policjantom bezpieczeństwo i komfort pracy. Samochody oznakowane są zgodnie z najnowszymi wzorcami. Oklejone są elementami odblaskowymi w kolorze niebieskim i srebrnym. Nowoczesne silniki oraz wyposażenie pojazdów umożliwią Policji jeszcze bardziej skuteczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Już wkrótce przekazane pojazdy wyjadą na drogi powiatu buskiego, gdzie pełniąc służbę zwiększą bezpieczeństwo w naszym powiecie.   

Opr. TP

  • Przekazanie nowych pojazdów
  • Przekazanie nowych pojazdów
  • Przekazanie nowych pojazdów
  • Przekazanie nowych pojazdów
  • Przekazanie nowych pojazdów
  • Przekazanie nowych pojazdów
  • Przekazanie nowych pojazdów