Podejrzewany o kradzież rozbójniczą trafił do policyjnej celi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o kradzież rozbójniczą trafił do policyjnej celi

Data publikacji 08.12.2016

Buscy policjanci zatrzymali wczoraj 27 – latka, którego podejrzewają o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Kryminalni uzyskali informację, że na początku grudnia zabrał on swojemu znajomemu telefon komórkowy i pieniądze, a kiedy inny mężczyzna wstawił się za pokrzywdzonym, został uderzony przez 27 – latka. Kodeks karny za kradzież rozbójniczą przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju uzyskali informację, że na początku grudnia br. 27 – latek dokonał kradzieży rozbójniczej. Prawdopodobnie przyszedł on wtedy wraz z 45 – latkiem do mieszkania 32 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju i zabrał mu telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 60 zł. W obronie właściciela mieszkania stanął goszczący u niego mężczyzna i wtedy został on uderzony przez 27 – latka, po czym napastnik wraz ze swoim kolegą opuścili mieszkanie.

Jak ustalili kryminalni, podobna sytuacja miała miejsce jeszcze kilka dni później. 27 – latek ponownie odwiedził mieszkanie pokrzywdzonego i zabrał dekoder telewizyjny. Dodał, że zwróci mu wówczas gdy, ten odda rzekomy dług.

Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie obu czynów. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.   

Opr. TP

  • Podejrzewany o kradzież rozbójniczą