W trzy dni zatrzymane 8 praw jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trzy dni zatrzymane 8 praw jazdy

Data publikacji 12.12.2016

W miniony weekend, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Niechlubny rekordzista w terenie zabudowanym rozpędził swój pojazd do 141 km/h.

W  mieniony weekend, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drogach powiatu buskiego zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowywanym. Kierowca, który był niechlubnym rekordzistą tego weekendu przekroczył dozwoloną prędkość aż o 91 km/h. Mężczyzna poruszał się z prędkością 141 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Brakiem wyobraźni okazał się również młody kierujący, który prawo jazdy uzyskał niecały rok temu. Jechał on na ul. Grotta w Busku Zdroju z prędkością 108 km/h. Przez swoją brawurę stracił zdobyte prawo jazdy.

Przypominamy, że od 18  maja 2015 r.  zgodnie z art. 135 ust. 1a policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku - Zdroju